WhatsApp’a muhteşem yeni özellikler geliyor!

 

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta üçüncü parti uygulamalarla ilgili bir karar alınmıştı. Bu kararla birlikte bazı hesapların kapatılacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise popüler mesajlaşma uygulamasıyla ilgili başka bir gelişme daha var. Bilindiği üzere WhatsApp’ta sürekli geliştirmeler yapılıyor ve yeni özellikler uygulamaya ekleniyor. Son havadislere göre WhatsApp’a kullanıcıların işine oldukça yarayacak iki yeni özellik daha geliyor. Bu özelliklerden biri uygulama içi tarayıcı desteğini içeriyor.

WhatsApp 1.5 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünya üzerinde en popüler mesajlaşma uygulaması. Geliştirici ekip WhatsApp’a yeni özellikler ekleyip, değişikler yaparak kullanımı daha esnek ve daha iyi hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Yeni raporlara göre WhatsApp’a uygulama içi tarayıcı ile görsel arama yapabilme özelliği gelecek.

Uygulama içi tarayıcı özelliğiyle birlikte kullanıcılar, WhatsApp üzerinden herhangi bir bağlantı adresi paylaştığında artık uygulamadan çıkıp bir web tarayıcı açmasına gerek kalmayacak; WhatsApp’ın bünyesinde yer alan dahili web tarayıcı bu bağlantı adreslerine kullanıcıları yönlendirecek. Bu da kullanıcıların bağlantılara çok daha hızlı ulaşmasını sağlayacak.

Sunulacak bir diğer özellik ise görsel arama… Size WhatsApp üzerinden paylaşılan bir fotoğrafı Google üzerinden arayabilecek, fotoğrafın kaynağını, sahte olup olmadığını hızlıca anlama şansına sahip olacaksınız. Diğer bir deyişle, Google’da yaptığımız Görsel Arama özelliğinin bir benzeri söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir